Image default
دکوراسیون منزل میز ناهارخوری

انتخاب میز ناهارخوری مناسب

میز ناهارخوری یکی از لوازم کاربردی منزل محسوب می شود و در آشپزخانه به صورت اجتناب ناپذیری مورد استفاده قرار می گیرد. توجه داشته باشید که هنگام خرید میز ناهارخوری نباید تنها زیبایی میز را در نظر گرفت. بلکه برای انتخاب و خرید میز ناهارخوری مناسب و با کیفیت باید به چند نکته کلیدی و اساسی توجه داشته باشید. در ادامه مقاله به تعدادی از نکات کلیدی در زمینه خرید میز ناهارخوری اشاره خواهیم نمود.

شیوه اصولی انتخاب میز ناهارخوری

میز ناهارخوری وسیله ضروری است که افراد خانواده برای صرف غذا دور آن می نشینند. به همین علت رنگ، شکل و طرح میز بسیار مهم می باشد. باید سعی کنید میز ناهارخوری  را به گونه‌ای انتخاب کنید که با دکوراسیون دیگر لوازم موجود در منزل هم خوانی داشته باشد. به طور معمول میزهای ناهارخوری به شکل مستطیل و گرد هستند که برای تمامی دکوراسیون ها می توان مورد استفاده قرار داد. همچنین میزهای ناهارخوری گرد و مستطیلی را در بخش‌های مختلف منزل نیز، می توان چید. میزهای گرد حتی، مکالمه راحت و آسان افراد را فراهم می کنند.

میز ناهارخوری lorenzo
میز ناهارخوری لورنزو

میزهای مستطیل ‌شکل، فضای بیشتری دارند و این امکان وجود دارد که افراد بیشتری دور آن جمع شوند. یعنی می‌توان به میز ناهارخوری مستطیل ‌شکل صندلی اضافه کرد.  در انتخاب میز ناهارخوری مستطیلی شکل بهتر است میزی را انتخاب کنید که دارای طرحی مدرن و منحصر به ‌فرد باشد. مثلا، بعضی از میزهای ناهارخوری مستطیلی، تخته اضافی تاشو دارند تا بتوان در مواقع لزوم میز را بزرگ‌تر از حد معمول باز کرد. لازم به ذکر است که میزهای گرد این قابلیت را ندارند.

شخصیت دادن میز ناهارخوری به دکوراسیون منزل

میزهای ناهارخوری می‌تواند به دکوراسیون منزل شما جلوه ای خاص و یا به عبارتی، شخصیت ببخشند. با بهره گیری از میزهای ناهارخوری می توانید رنگ و روح تازه و متفاوتی به اتاق‌های ناهارخوری بی‌رنگ بدهید.

یعنی می توانید با انتخاب میزی  متفاوت، اتاق را به شکل و جلوه جدیدی در آورید.. مثلا، انتخاب میزهای بیضی یا هشت‌ضلعی می‌تواند به دکوراسیون اتاق و منزل، جلوه خاصی ببخشد. اگر دکوراسیون منزل شما به شکل سنتی باشد، بهتر است یک میز ناهارخوری سنتی نیز انتخاب کنید. به عنوان مثال، میز چوبی مستطیلی با لبه و پایه‌های گرد می‌تواند بهترین انتخاب برای منازل سنتی باشد.

برخی از میزها دارای طرحها و ایده هایی روستایی و منبت‌کاری های شیک هستند. به عنوان مثال، میز خرک، یک میز محبوب در خانه‌های روستایی است و بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرد. از ویژگی‌های این میز می‌‌توان به ساده بودن آن ها اشاره کرد. این میزها را می‌‌توان تنها با یک جفت نیمکت بدون پشتی، ست کرد تا نمای جالبی به منزل شما ببخشد.

میز ناهارخوری پییر

ست کردن صندلی با میز ناهارخوری

برای این‌که یک میز ناهارخوری مناسب داشته باشید که افراد در هنگام صرف غذا احساس خوشایندی داشته باشند بهتر است میزی را انتخاب کنید که دارای استانداردهای لازم میز ناهارخوری باشند. بهتر است صندلی های میز ناهارخوری پشتی های بلندی داشته باشند. حتی می توان این‌گونه صندلی ‌ها را به راحتی با انواع میزها ست کرد. صندلی های با پشتی بلند، بخصوص برای میزهای گرد بسیار مناسب هستند. استفاده از صندلی‌های پشتی دار باعث می‌شود تا افراد در طول زمانی که بر روی صندلی برای صرف غذا و یا گفتگو نشسته اند احساس آرامش و راحتی داشته باشند.

توجه به متریال به کار رفته در میز ناهارخوری

دکوراسیون مدرن بیشتر بر پایه سادگی و ظرافت استوار است.

برای انتخاب یک میز ناهارخوری مناسب بهتر است به متریال بکار رفته در میز دقت کنید. گاها اسکلت میزهای ناهارخوری مدرن از فلزهای مختلف ضد زنگ ساخته می شوند، چرا که این کار باعث افزایش زیبایی میز و همچنین منزل شما خواهد شد. 

شما برای این‌که بتوانید یک میز ناهارخوری مناسب انتخاب کنید باید به اندازه میز توجه کنید. بهتر است میز ناهارخوری به اندازه تعداد اعضای خانواده باشد. اگر دارای فضای کوچکی هستید می‌توانید از یک میز ناهارخوری کوچک استفاده کنید، تا فضای زیادی را اشغال نکند. اما گذاشتن میز ناهارخوری در اتاق‌ بزرگتر و مجزا هیچ اشکالی ندارد!

میز ناهارخوری گرنت
میز ناهارخوری گرنت

همچنین می توانید برای فضاهای کوچک تر میزهای ناهارخوری، تاشو نیز خریداری کرده تا در مواقع نیاز اندازه میز را بزرگ تر کنید.قبل از خرید میز ناهارخوری بهتر است اندازه اتاق را بررسی کرده و سپس فضایی را در اطراف میز برای جابجایی افراد در نظر بگیرید و در نهایت بهترین میزی که مناسب فضای مورد نظر  شماست، را انتخاب نمایید.

توجه به کارایی میز ناهارخوری

قبل از خرید میز ناهارخوری ابتدا، کارایی میز را در نظر گرفته و سپس اقدام به انتخاب و خرید نمایید. اگر می خواهید از میز، برای خود و یا مهمانانتان استفاده کنید.می توانید از انواع میزهای ناهارخوری بزرگ و یا تاشو که قابلیت بزرگ شدن را دارند انتخاب نمایید. و یا اگر می‌خواهید تنها با اعضای خانواده خود دور میز، جمع شده و مذاکره کنید بهتر است از  میزهای گرد انتخاب کنید تا براحتی همدیگر را دیده و با هم صحبت نمایید. برای فضاهای کوچک، مانند آشپزخانه و یا آپارتمان‌ های کوچک بهتر است میزی را انتخاب کنید که قابلیت تا شدن را داشته باشند. این قابلیت به شما این امکان را می‌دهد تا در زمان هایی که به میز احتیاج ندارید، بتوانید به راحتی آن را جمع کنید.

امروزه یکی از طراحی‌های کاربردی در زمینه میزها، طراحی میزهای تاشو می باشند، که بیشتر برای آپارتمان های کوچک مورد استفاده قرار می گیرند. برخی میزهای موجود در بازار دارای کاربردی چند منظوره هستند. به عنوان مثال، میزهایی که از وسط تا می‌شوند را می‌‌توان بعنوان میز کنسول اتاق خواب نیز در نظر گرفت.

کیفیت میز ناهارخوری

یکی از عوامل مهم و تاثیرگذار در انتخاب میز ناهارخوری، توجه به کیفیت و جنس میزها می باشد. میزهای چوبی  معمولا دارای کیفیت بالایی هستند و نسبت به سایر میزها مقبول تر می باشند. شما می‌توانید میز ناهارخوری را با اشیا تزئینی دیگر در منزلتان ست کنید. این نکته قابل ذکر است که میزهای چوبی به نسبت سایر مدل‌ ها گران ‌تر می باشند. اگر نمی‌خواهید هزینه زیادی برای میز ناهارخوری صرف کنید، می توانید یک میز با قیمت مناسب تهیه کرده و سپس آن را با روکش چوب بپوشانید.

میز ناهارخوری نچرال
میز ناهارخوری نچرال

میزهایی که یک لایه چوب مانند تخته چند لایه روی سطح بیرونی آن قرار گرفته است دارای قیمت ارزان‌تری هستند، ولی از زیبایی ظاهری نیز برخوردارند. از فواید استفاده از روکش چوب در میزهای مختلف این است که بتوانید، حداقل برای مدتی ظاهری تمیز و شیک به میزهای خود بدهید.

توجه به رنگ میز ناهارخوری

در هنگام سفارش و خرید میز ناهارخوری شما باید به هماهنگی رنگ میز، با دکوراسیون منزل خود توجه کنید. رنگ مشکی برای میز ناهارخوری بسیار مناسب به نظر می‌رسد. سعی کنید میزی را انتخاب کنید که دارای روکش ضد آب باشد چون پس از گذشت زمان، میز ناهارخوری شکل و کیفیت ظاهری خود را از دست خوا‌هد داد. حتی ممکن است در اثر تماس با آب دچار ترک خوردگی نیز شود. همچنین سطح شیشه‌ای شلوغ برای میز ناهارخوری توصیه نمی‌شود.

می توان گفت، رنگ های تیره برای میز ناهارخوری چوبی، بسیار مناسب هستند. اما مشکلی که در انتخاب رنگ های تیره وجود دارد، نشان دادن زیاد گرد و خاک می باشد. از اینرو  باید در تمیز نگه داشتن میز ناهارخوری دقت زیادی به خرج دهید.  در صورتیکه حساسیت خاصی در این زمینه نداشته باشید، می‌توانید رنگ میز ناهارخوریتان را مشکی انتخاب نمایید.

ست کردن میز ناهارخوری با سایر لوازم منزل

شما می‌توانید میز ناهارخوری خود را با سایر لوازم موجود در منزل، ست کنید. مثلا برای انجام این کار، می‌توانید میز ناهارخوری را رنگ کنید، برای رنگ کردن میز ناهارخوری به شکل استاندارد، باید از رنگ‌های روغنی استفاده کنید تا بتواند سطح چوب را کاملا بپوشاند و در برابر گردگیری مقاوم باشد. برای مقاومت در برابر خراشیدگی نیز بهتر است روی آن “کیلر سیلر” بزنید.

با رنگ کردن میز، در واقع شما می‌توانید سلیقه شخصیتان را بر روی میز ناهارخوری چوبی خود، پیاده  کنید. علاوه بر مناسب بودن رنگ های تیره برای میز ناهارخوری، استفاده از رنگ‌های روشن نیز، باعث ایجاد جلوه خاص خواهد شد. باید سعی کنید تا، رنگ صندلی ‌ها را نیز به گونه‌ای انتخاب کنید که با رنگ میز ناهارخوری، هم خوانی داشته باشند.

بررسی دوام میز ناهارخوری

قبل از خرید میز ناهارخوری بهتر است حتماً روی صندلی‌های آن بنشینید و راحتی و دوام آن را امتحان  کنید. مطمئن شوید که میز برای قرار دادن آرنج، فضای کافی داشته باشد. بهتر است تمامی قسمت‌های میز را امتحان کنید تا یک خرید موفقی داشته باشید. اگر شما از جمله افرادی هستید که میز و صندلی را به صورت جداگانه خریداری می‌کنید باید سعی کنید میز و صندلی شما با هم تناسب داشته باشند. به عنوان مثال اگر صندلی‌های دسته دار خریداری می‌کنید مطمئن شوید که زیر میز به راحتی جا خواهند شد و ارتفاع آن‌ها با یکدیگر تضاد نداشته باشد.

میز ناهارخوری Rafael
میز ناهارخوری رافائل

بهتر است روی صندلی در پشت میز نشسته و فاصله پا و میز را امتحان کنید تا کوتاه یا بلند نباشد و شما حس راحتی داشته باشید. همچنین نباید پایه‌های صندلی و میز با هم تداخل داشته باشند. اگر می‌خواهید یک میز ناهارخوری سفارشی داشته باشید باید به این نکته توجه کنید که وسایل چوبی به دلیل روش ساختی که دارند ممکن است چند هفته از زمان سفارش تا آماده شدن آن زمان خواهد برد.

همچنین  می‌توانید از میزهای متنوع موجود، با مراجعه به بازار و مراکز معتبر میز ناهارخوری مناسبی را خریداری نمایید. هنگام خرید میز ناهارخوری بهتر است، به دنبال میز‌هایی باشید که دارای گارانتی باشند تا بتوانید یک خرید موفق و مطمئنی انجام دهید.

سخن پایانی در مورد انتخاب میز ناهارخوری ایده آل

 میز ناهارخوری وسیله ای است که به طور معمول، بیشتر در فضای آشپزخانه مورد استفاده قرار می گیرد. از این رو میز ناهارخوری باید دارای سایز استانداری باشد. همچنین شما نیز با توجه به محل قرارگیری میز ناهارخوری می توانید سایز مناسبی را انتخاب نمایید. و با در نظر گرفتن بودجه خود می توانید انواع میزهای متنوع موجود در بازار خریداری کرده و از استفاده آنها لذت ببرید.

Related posts

میز ناهارخوری چوبی بهتر است یا میز ناهارخوری MDF؟

baffi_admin

ست کردن پرده با سرویس مبلمان راحتی منزل

baffi_admin

راهکار چیدمان اتاق خواب کوچک

baffi_root

دیدگاهی ثبت کنید