Image default
دکوراسیون منزل میز ناهارخوری

انواع میز ناهارخوری مدرن و تناسب آن با فرش

قالی و فرش یکی از وسایل مورد نیاز و ضروری هر خانه به شمار می رود. یا به عبارتی می توان چنین بیان کرد که، فرش به عنوان یکی از اجزای اصلی خانه هر ایرانی می باشد. از فرش تنها برای پوشاندن روی کفپوش های سفت سرامیکی، سنگی و چوبی استفاده نمی کنند. بلکه از فرش و قالی به عنوان نمایش یک اثر هنری و ترتیب دادن یک دکوراسیون زیبا نیز استفاده می شود. امروزه استفاده از قالی و فرش دایره ای یکی از راه های ساده برای جذاب نشان دادن دکوراسیون داخلی می باشد. از آنجایی که بیشتر افراد به علت قیمت بالای فرش های دستباف، قدرت خرید قالی و فرش های دستباف را ندارند. از این رو می توانند با خرید انواع فرش های ماشینی، طراحی دکوراسیون داخلی منزل خود را تکمیل نمایند. فرش های دایره ای ماشینی ایده های جالبی برای تزیین دکوراسیون مدرن یا امروزی فراهم آورده است. برای مثال استفاده از فرش های دایره ای، در زیر میز ناهارخوری مدرن می تواند فضا و دکوراسیون شیکی را برای شما به همراه داشته باشد.

فرش نیز مانند هر وسیله دیگری در دکوراسیون داخلی، دارای انواع بسیار متفاوتی است. بیشترین طرح ها در فرش های ماشینی و دستباف، به طور معمول در مدل های مستطیلی و چهار گوش عرضه می شوند. بسیار کم اتفاق می افتد که در اتاق نشیمن و پذیرایی و یا زیر میز ناهارخوری از قالی و فرش دایره ای ماشینی یا دستباف مورد استفاده قرار گیرد. فرش های مستطیلی و چهارگوش را می توان در هر سبکی از مدرن و کلاسیک و سنتی به کار گرفت. اما مدل های دایره ای مدت زمان زیادی نیست که بین مردم محبوبیت یافته اند.

با استفاده از مطالب و محصولات ارائه شده توسط وب سایت مبلمان بافی، می توانید بهترین و با کیفیت ترین، انواع میز ناهارخوری در مدل های جدید و مدرن، سرویس خواب های استاندارد و انواع مبلمان راحتی و سلطنتی را متناسب با دکوراسیون منزل خود تهیه نمایید.

ترکیب میز ناهارخوری مدرن و فرش دایره ای

برای تزیین اتاق غذاخوری و ایجاد جلوه ای زیبا و جذاب برای میز ناهارخوری های مدل دایره ای، بهترین انتخاب فرش، مدل فرش های دایره ای می باشند. با پهن کردن  فرش دایره ای زیر میز ناهارخوری، یک فضای لوکس و چشم گیری برای اتاق غذاخوری فراهم خواهید نمود. یک اصل اساسی برای خرید فرش و قالی برای زیر میز ناهارخوری خود توجه به سایز فرش خریداری شده است. به این صورت که اندازه فرش باید تناسب خاصی با اندازه میز ناهارخوری داشته باشد، یعنی زمانی که صندلی هل برای نشستن عقب کشیده می شوند، باید کاملا درون فرش قرار بگیرند و به هیچ وجه بیرون از فرش نباشند. برای پهن کردن قالی و فرش دایره ای در اتاق نشیمن نیز باید از قوانین طراحی و چیدمان فرش های چهارگوش پیروی کرد. در فرش های چهار گوش رایج که اکثر افراد از آنها استفاده می کنند، باید طوری پهن شوند تا قسمتی از فرش با مبلمان چیده شده تماس داشته باشد.

در فرش های دایره ای نیز هر چه تعداد مبل بیشتری روی فرش چیده شود، ظاهر و چیدمان جذابی خواهید داشت. یعنی اگر فرش دایره ای به اندازه کافی توسط مبلمان پوشش داده نشود ظاهر ناخوشایندی به دکوراسیون می دهد. برای تزیین زیباتر اتاق پذیرایی می توانید میز جلو مبلی را دقیقا روی مرکز فرش دایره ای قرار ندهید. فرش های دایره ای در اتاق هایی با تزیینات و چیدمان مینیمال و کمینه گرا یا به عبارت دیگر سبک و دکوراسیون مدرن، بیشتر از هر جای دیگری می توانند زیبایی خود را به نمایش گذارند.

از چه ترکیب رنگی استفاده کنیم؟

همچنین فرش های دایره ای، اثر خطوط صاف و تیز در طرح های مدرن را با شکل دایره ایی خود کاهش داده و لطافت بیشتری برای محیط نیز به ارمغان می آورد. به عنوان مثال، در یک فضای سفید استفاده از فرشی به رنگ قهوه ای روشن، درست مانند رنگ چوب جلوه  زیبایی ایجاد خواهد نمود. اگر فرش تنها با رنگ های گرم تزیین شده باشد و به عبارتی اگر بدون طرح خاصی و شلوغی باشد، اثر گذاری بیشتر در زیبایی و جذابیت اتاق پذیرایی و نشیمن ایفا خواهد کرد.

فرش دایره ماشینی در کنار میز ناهارخوری مدرن، و بخصوص مدل میز ناهارخوری دایره ای قدرت این را خواهد داشت که به نقطه کانونی و مرکز توجه دکوراسیون شما تبدیل شود. اگر فرش را با لوازم دکوری جالب دیگری مانند مبل، میز ناهارخوری و یا یک مجسمه و تابلو هنری ارتباط دهید، به راحتی خواهید توانست در مورد مکان مناسب برای پهن کردن آن تصمیم بگیرید. به عنوان مثال می توانید رنگ فرش را با رنگ مبل تطبیق دهید و ست نمایید.

بی شک، صرفا در هماهنگی رنگ مبل و فرش ضرورت خاصی وجود ندارد. این هماهنگی را می توان حتی با تابلو نقاشی یا میز ناهارخوری و مدل و رنگ آن، و یا وسایل تزیینی دیگر که المانی مشابه با فرش داشته باشد را نیز می توان انجام داد. به طور کلی فرش ها می توانند تاثیر چشمگیری  بر روی دکوراسیون منزل بگذارند. از اینرو قبل از خرید فرش باید با دقت کافی به خرج دهید. مدلی را انتخاب کنید که با سبک چیدمان و رنگ های بکار رفته در لوازم و اثاثیه منزل ازجمله سرویس مبلمان، انواع میز ناهارخوری و … همخوانی داشته باشد.

نتیجه گیری

پیشنهاد می کنیم برای تکمیل دکوراسیون مدرن منزل خود، از فرش های دایره ای با رنگ های خنثی مانند کرم، بژ، سفید، قهوه ای و … استفاده نمایید. همچنین می توانید طرح روی فرش را ساده یا هندسی و حتی طرح های شلوغ نیز انتخاب کنید. برای اینکه بتوانید فضایی جذاب و مدرنی را به نحو احسن طراحی و تکمیل نمایید، باید دقت داشته باشید که وجود برخی وسایل تغییر چشمگیری در فضا و دکوراسیون شما ایجاد خواهند کرد. مثلا می توان به  کتابخانه و یا قفسه های مدرن اشاره نمود که با طراحی های خاص خود قابلیت ایجاد تغییرات قابل توجهی در فضای اتاق نشیمن خواهند داشت.

شما می توانید با در نظر داشتن دکوراسیون و سبک مورد علاقه خود و دقت در طرح و مدل انواع لوازم و اثاثیه منزل، برای انتخاب و خرید انواع میز ناهارخوری مدرن، سرویس مبلمان راحتی و سلطنتی و انواع سرویس خواب ها به وب سایت مبلمان بافی مراجعه نمایید.

Related posts

دکوراسیون خانه های لاکچری

baffi_admin

دکوراسیون منزل با مبل قرمز ؛ جسورانه و اشرافی!

baffi_admin

خرید آنلاین میز جلو مبلی شیشه ای ترک

baffi_admin

دیدگاهی ثبت کنید