Image default
دکوراسیون منزل

دکوراسیون جمع و جور و لوکس مناسب خانه های کوچک آپارتمانی

در بیشتر مواقع دکوراسیون و طراحی داخلی اتاق پذیرایی مناسب و جذاب، در گرو صرف هزینه هایی گزاف می باشد. به عنوان مثال، خرید انواع مبلمان راحتی جدید و مدرن، مبل تختخواب شو و مدل ال، انواع میز ناهار خوری چوبی و … می توانند هزینه های زیادی در پی داشته باشند. اما شما می توانید با بکارگیری روش هایی خاص، علاوه بر صرفه جویی در مخارج و هزینه های طراحی و دکوراسیون، یک دکوراسیون جمع و جور و جذاب طراحی کرده و از حضور در آن لذت ببرید.

دکوراسیون جمع و جور خانه های کوچک
دکوراسیون جمع و جور برای خانه های کوچک

 در ادامه مقاله با ارائه پیشنهادهای جالب، شما را راهنمایی خواهیم کرد تا بتوانید با صرف هزینه هایی بهینه و معقول، اتاق نشیمنی جذاب را طراحی نمایید.

در کل اتاق نشیمن را می توان به عنوان یکی از اصلی ترین بخش منازل در نظر گرفت. این موضوع در مورد تمامی ساختمان ها یعنی با هر متراژ و مقیاسی که داشته باشند را نیز شامل می شود. به عبارتی مهم نیست اتاق پذیرایی بزرگ و یا کوچکی داشته باشیم، در اصل موضوع مهم داشتن اتاق پذیرایی و نشیمنی گرم و جذاب می باشد.

حتما بخوانید : دکوراسیون خانه های کوچک به سبک مونوکروماتیک، چیدمان تک رنگ معجزه میکند!!

 معمولا در طراحی و دکوراسیون تمامی اتاق‏های نشیمن، از برخی از لوازم مشترک استفاده می شود. از جمله این لوازم مشترک می توان به سرویس مبل، اعم از انواع مبلمان راحتی و سلطنتی، میز ناهار خوری چوبی، جلو مبلی ها و … را می توان نام برد.

برای داشتن یک دکوراسیون جمع و جور و شیک رعایت چند اصول اساسی می تواند بسیار موثر باشد، که در ذیل به آنها اشاره خواهیم نمود.

اصول دکوراسیون جمع و جور و لوکس

1 ) اولین اصل اساسی دکوراسیون جمع و جور اتاق پذیرایی، نحوه استفاده از فضای در دسترس و چیدمان انواع سرویس مبل می باشد. به این صورت که مبلمان راحتی باید به نحوی چیده شود که مانعی برای رفت و آمد ایجاد نکنند. برای حرکت آسانتر باید فضایی با عرض حدود 70 تا 90 سانتی متر در نظر گرفت.

دکوراسیون خانه های کوچک
استفاده هوشمندانه از فضای موجود

2) یکی دیگر از اصول مهم داشتن دکوراسیون جمع و جور حالت چیدمان سرویس مبل و کاناپه های راحتی است. بطوریکه زمان بحث و گفتگو با یکدیگر و یا مهمانان، امکان مکالمه آسان تر فراهم شود. به عبارتی تا حدامکان مبلمان راحتی را باید به گونه ای چید تا یک قوس بحث و گفتگو در اتاق پذیرایی تدارک دیده شود.

دکوراسیون پذیرایی کوچک
دکوراسیون پذیرایی کوچک سفید

دکوراسیون پذیرایی جمع و جور

با ما در وبلاگ مبلمان بافی تا انتهای مقاله همراه باشید تا اطلاعات جامعی را راجع به دکوراسیون جمع و جور و شیک اتاق پذیرایی ارائه دهیم.

همچنین می توانید با مراجعه به بخش محصولات وب سایت مبلمان بافی تمامی محصولات با کیفیت چوبی از جمله انواع سرویس مبل، مبلمان و کاناپه راحتی، انواع میز ناهار خوری چوبی، سرویس خواب و… را مشاهده نمایید.

حتما بخوانید : راهنمای جامع خرید محصولات چوبی و فلزی (خانگی و اداری)

سعی کنید در خانه هایی که اتاق پذیرایی کوچکی دارند از کاناپه های راحتی تکی استفاده نمایید، تا دکوراسیونی منظم تر و متناسب با فضای کوچک اتاق طراحی نمایید.

دکوراسیون جمع و جور و نقش کاناپه

با توجه به اینکه امروزه بیشتر افراد در دکوراسیون منازل خود با مشکل کمبود فضا مواجه هستند، می توان کاناپه راحتی تکی را، از پرطرفدارترین لوازم در طراحی اتاق نشیمن و پذیرایی بشمار آورد.

معمولا حداکثر اندازه کاناپه های راحتی تکی، حدودا، ۲۱۳ سانتی متر طول و نیز ۹۸ سانتی متر عرض می باشند.

بهتر است برای طراحی داخلی آپارتمان های کوچک کاناپه هایی با طول حدود ۱۸۰ سانتی متر خریداری نمایید، تا از محیط های کوچک خود استفاده بهینه ای داشته باشید. 

همچنین می توانید برای استفاده بهینه از فضاهای کوچک و دسترسی به فضایی بیشتر برای نشستن، در کنار مبلمان راحتی و یا کاناپه های راحتی، و تناسب بین آنها از نظر طرح و رنگ، از صندلی های تکی نیز استفاده نمایید.

در انتخاب رنگ نشیمن صندلی های تکی، برای جذابیت بیشتر محیط می توانید از رنگ کوسن های چیده شده بر روی کاناپه راحتی استفاده نمایید تا هماهنگی خاصی میان دکوراسیون خود ایجاد نمایید.

دکوراسیون جمع و جور و شیک با تابلو های هنری

در مورد استفاده از لوازم دکوری مثل تابلوهای هنری در منازل کوچک و بزرگ هم می توان به شکل مختصر چنین بیان کرد. در منازلی که اتاق پذیرایی کوچکی دارند، بهتر است از تابلوهای کوچک و یا چند تکه استفاده نمایید و سعی کنیر تناسب رنگی میان آنها و سرویس مبل و یا کاناپه ها و مبلمان راحتی وجود داشته باشد.

برعکس اگر اتاق پذیرایی بزرگی داشته باشید، می توانید از یک تابلوی هنری بزرگ و یا گلدان های کوچک تزیینی و یا آباژورها و… استفاده نمود. با استفاده از انواع لوازم دکوری مناسب می توانید جذابیت خاصی را به محیط ببخشید.

نقش تلویزیون را دست کم نگیرید!

زمان نصب کردن تلویزیون بر روی دیوار باید فاصله مناسب تلویزیون از زمین را رعایت نمایید، این فاصله را می توان حدود 120-150 سانتی متر در نظر گرفت.

حواس تان باشد ابعاد تلویزیون اتاق نشیمن را با توجه به ابعاد مبلمان و اندازه فضای اتاق انتخاب کنیدبا توجه به اینکه این روزها تلویزیون ها معمولا ۴۲ اینچ به بالا هستند باید مبلمان را در فاصله سه متری از تلویزیون قرار دهید. به ارتفاع تلویزیون هم دقت کنید. ارتفاع میز تلویزیون باید بین ۳۰ تا ۵۰ سانتی متر باشد. اگر تلویزیون را روی دیوار نصب می کنیدباید حدود ۱۲۰ تا ۱۵۰ سانتی متر از کف خانه فاصله داشته باشد.

  ابعاد تلویزیون خریداری شده حتما باید تناسب خاصی با ابعاد فضای اتاق پذیرایی و انواع سرویس مبل، مبلمان و کاناپه راحتی و … داشته باشد.

فاصله مناسب تلویزیون و سرویس مبل و کاناپه های راحتی، نیز حدود سه متر می باشد.

خرید مستقیم مبل راحتی ترک از بافی

 شما می توانید برای خرید آسان انواع محصولات چوبی و سرویس مبل، مبلمان راحتی و کاناپه راحتی، جلو مبلی چوبی، میز ناهارخوری چوبی و صندلی چوبی به بخش محصولات وب سایت مبلمان بافی مراجعه نمایید. و خریدی آسان و مطمئن را با ما، تجربه نمایید.

Related posts

انتخاب و خرید مبل تختخواب شو

baffi_admin

دکوراسیون خانه های کوچک به سبک مونوکروماتیک، چیدمان تک رنگ معجزه میکند!!

baffi_admin

دکوراسیون خانه های لاکچری

baffi_admin

دیدگاهی ثبت کنید