Image default
دکوراسیون منزل

دکوراسیون خانه سنتی | طراحی دکوراسیون منزل با وسایل آنتیک و قدیمی

طراحی داخلی و دکوراسیون خانه های سنتی همواره طرفداران خاص خود را داشته است. دکوراسیون خانه های سنتی با استفاده از لوازم دکوری قدیمی و عتیقه در کنار یک سرویس مبل کلاسیک و دیوارهایی با طرح ها و رنگ هایی نسبتا قدیمی، دقیقا نمونه ای از سبک دکوراسیون سنتی و کلاسیک می باشد.

دکوراسیون سنتی کاملا متفاوت از طراحی داخلی مدرن امروزی می باشد. با این حال افراد بسیاری علاقمند به دکوراسیون خانه های قدیمی و تهیه انواع اثاث و لوازم دکوری مدل سنتی و قدیمی، می باشند.

دکوراسیون خانه سنتی

البته لازم به ذکر است که در دنیای طراحی مدرن امروز خرید انواع لوازم عتیقه و آنتیک، مثل میز ناهارخوری قدیمی و آنتیک چوبی، سرویس مبل راحتی و یا سلطنتی قدیمی و صندلی راحتی و … هزینه بسیار بالایی نیز خواهد داشت.

شما می توانید در وبلاگ مبلمان بافی از انواع میز ناهار خوری چوبی و سرویس مبل، مبلمان راحتی شیک و مدرن و صندلی راحتی و … در بخش محصولات وب سایت مشاهده نمایید.

لازم به ذکر است که، قطعا لوازم قدیمی حس و حال لوازم مدرن و جدید را نخواهند داشت اما می توانند فضایی جذاب و آنتیک قدیمی و تاریخی را در ذهن افراد تداعی کند.

حتما بخوانید : میز ناهار خوری نقلی و شیک بهترین انتخاب برای خانه های آپارتمانی!

امروزه اکثر افراد علیرغم علاقه به سبک جدید و مدرن امروزی، سعی در تهیه و گنجاندن لوازم قدیمی و عتیقه در گوشه ای از منزل خود دارند. به همین دلیل این روزها سبک های قدیمی دکوراسیون و دکوراسیون های آنتیک و عتیقه از نو باب شده اند.

 مثلا در زمان قاجار برای طراحی دکوراسیون خانه سنتی از روکشهای قرمز تیره که با عنوان “لاکی” نیز معروف هستند استفاده می شد.

امروزه نیز می توان با استفاده از روکش های با رنگ و طرح مذکور نوعی از طراحی سبک زمان قاجار را تداعی کرد.

دکوراسیون سنتی | خانه قاجاری
دکوراسیون قاجاری

همچنین صندلی‌های چوبی با روکش‌های لاکی سبز رنگ، صندوقچه‌هایی با نقاشی هایی خاص مثل گل و مرغ به رنگ سبز روشن، و نیز استفاده از بالش‌هایی با روکش های مخملی قرمز و در سایز بزرگ را می توان از مشخصه های طراحی و دکوراسیون زمان قاجار بشمار آورد.

می توان کفپوش های قالی‌کاشان و کاشمر از جمله فرش ها و قالیچه ها و … با دکوراسیون و طراحی زمان قاجار هماهنگ دانست.

برای طراحی متناسب محیط هایی با دکوراسیونی سنتی، بهتر است از پرده هایی با پارچه های ضخیم سبز رنگ و به همراه بته جقه هایی به رنگ قرمز استفاده نمود.

در طراحی دکوراسیون خانه سنتی چه فاکتورهایی را باید در نظر بگیریم؟

دکوراسیون سنتی خانه

1- انتخاب وسایل تزیینی مناسب

برای تناسب بیشتر و پیاده سازی هر چه بهتر دکوراسیون یک خانه سنتی، در انتخاب انواع لوازم مورد نیاز برای طراحی فضایی سنتی بسیار حساس باشید. پیشنهاد می کنیم تا رومیزی هایی متناسب با پرده و سرویس مبل انتخاب نمایید.

استفاده از انواع دکوری های ریز سنتی مثل کشکول و اتوهای قدیمی و … را به علت ایجاد فضایی منظم و چیدمانی درخور سبک سنتی، و همچنین کاهش هزینه های گزاف برای یک طراحی قدیمی را حذف نمایید.

استفاده از یک آب نما و قرار دادن پشتی هایی قدیمی، به همراه یک سماور می تواند نمونه ای مناسب از یک فضا و سبک دکوراسیون قدیمی را بشمار آید.

همچنین بهتر است برخی از لوازم سنتی مثل سرویس مبل و میز ناهارخوری های قدیمی را حذف کرده و یا با نمونه های مشابه مبلمان راحتی شیک و مدرن و سبک کلاسیک  و میز ناهار خوری های چوبی جدید جایگزین کنید.

دکوراسیون ایرانی

می توانید با خرید میز ناهار خوری چوبی به همراه صندلی های کنفی و نیز یک لوستر آنتیک و مجسمه هایی قدیمی عتیقه، طراحی دکوراسیونی داخلی به سبک سنتی را در اطراف میز ناهار خوری چوبی خود تدارک ببینید.

تصور غالب افراد از دکوراسیون خانه سنتی، بکارگیری انبوهی از وسایل دکوری قدیمی و آنتیک در طراحی داخلی می باشد. یعنی استفاده همزمان از انواع دیوارکوب‌، چراغ های نفتی قدیمی و فرش و گلیم! این شیوه مناسبی برای طراحی داخلی قدیمی محسوب نمی شود و اگر اصول چیدمان دکوراسیون رعایت نشود، خانه تبدیل به جایی درهم و سرسام آور خواهد شد.

2- نورپردازی

نورپردازی را نیز می توان عنصری اساسی در زیبایی و ایجاد جلوه سنتی و یا مدرن در محیط ها بشمار آورد. نورپردازی مناسب را می توان علاوه بر بعد زیبایی شناختی آن، از جنبه کاربردی نیز مورد بررسی قرار داده  و به اهمیت و ضرورت وجودی آن پی برد.

دکوراسیون منازل قدیمی
دکوراسیون منزل سنتی

به عنوان مثال، وجود نور مناسب در اتاق می تواند ابهام و گاها ترس از تاریکی را خنثی نماید. همچنین نورپروازی های ایده آل در هر سبک دکوراسیونی قدرت ایجاد فضایی صمیمی و گرمی را خواهند داشت.

3- تلفیق سبک مدرن و سنتی

زمینه‌های مشترک بین دکوراسیون خانه سنتی و خانه مدرن را پیدا کرده و به کمک آنها طراحی ایده آلی را انجام دهید. به عنوان مثال اولين منبع مشترک بين سبك سنتي و مدرن استفاده از طیف های رنگی خنثی می باشد، به عبارتی استفاده انبوه از رنگ های خنثی در دکوراسیون سنتی خانه را در شیوه طراحی خود قرار دهید.

حتما بخوانید : چیدمان مونوکروماتیک؛ راز بزرگ تر جلوه دادن خانه شما

کفپوش های چوبی و یا هر چیز فلزی که در طراحی داخلی منزل وجود داشته باشند، را به طور پی در پی پولیش زده و خوب جلا دهید.

براي طرح و جنس و مدل پارچه‌های مورد نیاز در دكوراسيون خانه سنتی، مثل پرده ها و یا روکش سرویس مبل و انواع مبلمان راحتی شیک و مدرن کلاسیک خود می توانید از طرح‌ و مدل های مشترک بين دو سبک مدرن و سنتی مورد استفاده قرار دهید.

تلفیق سبک مدرن و سنتی
تلفیق سبک مدرن و سنتی

به عنوان مثال، با بکارگیری پارچه هایی با طرح ها و اشکال هندسي در دكوراسيون خانه سنتی خود، می توانید جلوه مدرنی را به محیط مورد نظر بدهید.

با بافی تنها یک قدم با مبلمان رویایی خود فاصله دارید!

از همراهی شما متشکریم، تیم بافی همواره در تلاش است تا مفیدترین مقالات دکوراسیون و طراحی داخلی، دکوراسیون اتاق نشیمن، چیدمان اتاق خواب و… را برای مطالعه و بکارگیری در طراحی دکوراسیون منزلتان را با شما به اشتراک بگذارد.

شما می توانید برای خرید آسان انواع محصولات چوبی و سرویس مبل، مبلمان راحتی شیک و مدرن و کاناپه راحتی، جلو مبلی چوبی، میز ناهارخوری چوبی و صندلی راحتی چوبی به بخش محصولات وب سایت مبلمان بافی مراجعه نمایید.

Related posts

خرید آنلاین میز جلو مبلی شیشه ای ترک

baffi_admin

راهنمای خرید مبلمان راحتی

baffi_root

میز ناهارخوری چوبی بهتر است یا میز ناهارخوری MDF؟

baffi_admin

دیدگاهی ثبت کنید