Image default
دکوراسیون منزل

دکوراسیون منزل به سبک عربی

امروزه در هر فرهنگ و کشوری، سبک خاصی از طراحی داخلی و دکوراسیون وجود دارد. بی شک همه  طراحان داخلی سعی در ایجاد و طراحی محیطی زیبا و چشم نواز دارند. این طراحی های مختص هر فرهنگی، ممکن است در بیشتر مواقع به سبکی مقبول و زبانزد و یا به عنوان سبکی جهانی نیز تبدیل شود. به عنوان مثال، دکوراسیون و طراحی داخلی منازل به سبک عربی، از انواع طراحی های مقبولی بشمار می روند که بجز کشور های عرب نشین در برخی از کشورها مثلا ایران، سبکی مورد پسند و جذاب می باشد.

دکوراسیون خانه های عربی
معماری داخلی به سبک عربی

ما سعی داریم تا در این مقاله به بررسی ویژگی های سبک زیبای دکوراسیون داخلی خانه های عربی بپردازیم. می توان دکوراسیون و طراحی داخلی عربی را برگرفته از دکوراسیون سبک مدیترانه ای می باشد.

سبک طراحی داخلی عربی تشابهاتی نیز از نظر چیدمان، به سبک های طراحی داخلی یونانی، ایتالیایی و اسپانیایی نیز دارد.

اکثرا افراد علاقه خاصی به استفاده از سبک های دکوراسیون و طراحی داخلی دیگر کشورها، در چیدمان و طراحی داخلی منزلشان دارند. از جمله سبک های طراحی چشم نواز، می توان به دکوراسیون مدیترانه ای و اروپایی و سبک عربی و … اشاره نمود.

دکوراسیون مدیترانه ای
دکوراسیون زیبای مدیترانه ای

پیشنهاد می کنیم تا انتهای مقاله با ما در وبلاگ مبلمان بافی همراه باشید تا علاوه بر ارائه نکاتی راجع به دکوراسیون و طراحی داخلی عربی، شما را با محصولات مدرن و با کیفیتمان از جمله، انواع سرویس مبل، مبلمان راحتی، میز ناهار خوری چوبی و… در وب سایت مبلمان بافی آشنا نماییم.

حتما بخوانید : ایده های کم خرج برای تغییر دکوراسیون جذاب

ویژگی های دکوراسیون داخلی به سبک عربی

یکی از ویژگی های بارز و اساسی در طراحی داخلی سبک عربی، ایجاد محیطی جذاب و سرشار از آرامش می باشد.

معمولا در دکوراسیون داخلی خانه های عربی از طیف های رنگی نسبتا خنثی در طراحی داخلی مورد استفاده قرار می دهند. به عبارتی در سبک دکوراسیون عربی از طیف رنگ های سنگین، تنها در بخش های کوچکی بکار گرفته می شود.

چیدمان عربی
دکوراسیون داخلی عربی و استفاده از رنگ های خنثی

در سبک دکوراسیون عربی، به طور معمول برای اکثر قسمت های مختلف منزل اعم از دیوارها و کف اتاق ها، از کف پوش و دیوار پوش هایی با طرح هایی هماهنگ و متناسب با یکدیگر استفاده می شود.

مبل عربی؛ مهم ترین وسیله در طراحی دکوراسیون عربی

در کل می توان سرویس مبل را یکی از مهم ترین وسایل در طراحی و دکوراسیون داخلی بشمار آورد. در دکوراسیون سبک عربی نیز بیشتر از سرویس مبل های بسیار لوکس و شیک و یا مبلمان سلطنتی مورد استفاده قرار می دهند.

مبل سلطنتی عربی
مبل عربی

 یکی دیگر از مواردی که باید برای داشتن دکوراسیونی شیک مد نظر داشته باشید، توجه به مدل سرویس مبلمان جدید و همچنین نحوه چیدمان آنها و نیز طرح و رنگ فرشی که در کنار سرویس مبل مورد استفاده قرار خواهد گرفت، می باشد.

حتما بخوانید : دکوراسیون خانه سنتی | طراحی دکوراسیون منزل با وسایل آنتیک و قدیمی

مثلا برای دکوراسیون اتاق پذیرایی می توانید با قرار دادن تخت و یا انواع مبلمان راحتی مثل مبل تختخواب شو، و چیدن کوسن های رنگی متفاوت بر روی آنها یک اتاق نشیمن عالی و شیک طراحی نمایید.

 یعنی علاوه بر استفاده از تخت به عنوان کاناپه راحتی، می توان از آن به عنوان وسیله ای برای استراحت و خواب نیز استفاده نمود.

معمولا طراحان داخلی، در سبک دکوراسیون سنتی از اشکال هندسی متقارن برای طراحی داخلی استفاده می کردند.

به عبارتی در سبک طراحی دکوراسیون کلاسیک، اشکال هندسی متقارن و در کل قرینه سازی جزء اهداف اساسی طراحی عربی بشمار می رفت.

اهمیت تقارن در دکوراسیون عربی
اهمیت تقارن در دکوراسیون عربی

اما امروزه با پیشرفت های خاصی که در زمینه طراحی داخلی رخ داده است. سبک کلاسیک و سنتی به طور کلی کنار گذاشته شده و سبک مدرن و جدیدی ابداع گردیده و جایگزین آن ها شده اند.

طراحی داخلی عربی و مدرن
طراحی داخلی عربی و مدرن

در مورد سایر لوازم دکوری در منازل با دکوراسیون عربی می توان به، تابلو های گران قیمت و پرده های سلطنتی و … در اتاق پذیرایی اشاره نمود.

حتما بخوانید : ترکیب رنگ سفید و چوب ؛ پرطرفدارترین ترند دکوراسیون داخلی در سال 2021

 برخی از وسایل مجلل دیگر که در بخش های متفاوتی از منزل مورد استفاده قرار می دهند مثل فرش، انواع سماورها و قهوه جوش های قدیمی و … نیز از دیگر لوازم تزیینی خانه های عربی هستند.

سبک معماری داخلی عربی

دکوراسیون عربی مدرن
دکوراسیون داخلی عربی مدرن

معماری داخلی ساختمان نقشی اساسی و مهم را در نمایش ایده آل فضای داخلی ساختمان خواهد داشت. در ادامه نور پردازی مناسب در داخل ساختمان و نحوه چیدمان لوازم و اثاث منزل مثل سرویس مبل اعم از مبلمان راحتی و یا سلطنتی، همچنین انتخاب رنگ و طرح مناسب برای دیوارها و کفپوش ها و … را می توان از عوامل  موثر در جذابیت طراحی داخلی در نظر گرفت. این موارد را حتی می توان به عنوان عواملی مهم و تاثیرگذار بر افزایش کارایی محیط های اداری و مسکونی در نظر گرفت.

معمولا  نورپردازی در انواع سبک های طراحی  یکی از موارد اساسی است، که باید قطعا مورد توجه قرار گیرد.

در دکوراسیون خانه های عربی نورپردازی نقشی اساسی در ایجاد فضایی مجلل و لوکس خواهد داشت.

البته توجه داشته باشید که نورپردازی در سبک طراحی عربی به صورت خیلی کم و یا ملایم در اکثر نقاط منزل صورت می گیرد.

نورپردازی در دکوراسیون داخلی عربی
نورپردازی در دکوراسیون داخلی عربی

معمولا برای تکمیل کردن طراحی دکوراسیون داخلی همیشه وسیله و یا شی را در نقطه کانونی طراحی  قرار می دهند. این وسیله بیشتر در معرض دید قرار داده می شود تا کاملا جلب توجه کند.

از اینرو می توانید تنها با خرید سرویس مبلی شیک، و یا بجای صرف هزینه های بالاتر با خرید تعدادی از لوازمی تزیینی و دکوری با کیفیت به نتیجه دلخواه خود یعنی دکوراسیونی شیک و جذاب دست یابید.

به عنوان مثال گاها حتی با خرید یک تابلوی هنری زیبا نیز می توان، دکوراسیونی شیک و جذابی را به نمایش گذاشت.

چیدمان منزل با محصولات بافی

از همراهی شما مفتخریم، امیدواریم بتوانیم مفیدترین مقالات دکوراسیون و طراحی داخلی، دکوراسیون اتاق نشیمن، چیدمان اتاق خواب و… را برای مطالعه و بکارگیری در طراحی دکوراسیون منزلتان، در وبلاگ مبلمان بافی با شما به اشتراک بگذاریم.

 شما می توانید برای خرید آسان انواع محصولات چوبی، سرویس مبلمان راحتی و کاناپه های راحتی  و جلو مبلی چوبی، میز ناهارخوری چوبی و صندلی چوبی به بخش محصولات وب سایت مبلمان بافی مراجعه نمایید. و خریدی آسان و مطمئن را با ما، تجربه نمایید.

Related posts

انتخاب میز ناهارخوری مناسب

baffi_admin

نشیمن کوچک اما مدرن

baffi_root

دکوراسیون منزل با مبل قرمز ؛ جسورانه و اشرافی!

baffi_admin

دیدگاهی ثبت کنید