Image default
دکوراسیون منزل مبل راحتی

مهمترین اصل خرید مبلمان راحتی

یکی از لذت بخشترین کارها خرید کردن است ولی شما برای داشتن خریدی موفق باید از کیفیت محصول مورد نظر اطمینان داشته باشید و این امر موجب میشود تا شما به دنبال اطلاعات مربوط به محصول مورد نیاز خود باشید . پس در نتیجه شما باید قبل از خرید مبل راحتی مطالعه کافی در مورد آن داشته باشید.

بیشتر مواقع افراد در خرید کردن به ظاهر و زیبایی محصول توجه خاصی نشان میدهند اما به جز ظاهر باید به کیفیت و فاکتورهای دیگر نیز دقت کرد

هنگامی که میخواهید برای منزل خود اشیایی خریداری کنید و تغییراتی در دکوراسیون ایجاد کنید یکی از اصلی ترین اساس که در زیبایی محیط خانه تاثیر دارد مبلمان شماست .پس باید در انتخاب مبلمان هایتان دقت کافی را داشته باشید.

مشخصات مبلمان  راحتی استاندارد

افراد باید اطلاعات کافی در مورد مبلمان را قبل از هرگونه خرید مبل به دست بیاورند تا یک خرید درست و خوش ایندی داشته باشند .

بدین ترتیب وقتی قصد خرید مبلمان راحتی برای منزلتان را دارید به جز ظاهر مبلها و سبک مورد نظرتان باید به فاکتور هایی مثل : استحکام، حالت فنری مبل، عمق و جنس پارچه به کار رفته در مبل هم توجه کنید تا خرید راحت و درست داشته باشید.

فاکتورهای مبلمان راحتی خوب چیست؟

یکی از مهم ترین چیزهایی که در خرید مبل راحتی باید در نظر داشت ارتفاع ان است که باید در حدی باشد که شانه‌ها و قسمتی از گردن را پوشش دهد تا هنگام استفاده کاملا حس راحتی داشته باشید و همین طور پشتی مبل باید طوری  باشد که گودی کمر فرد را پوشش دهد تا از نظر فیزیکی دچار مشکل نشود.همچنین ارتفاع مبل های راحتی باید به صورتی باشد که نه انقدر بلند که پاها به زمین نرسد ونه انقدر کوتاه که پاها خم شود.

این نکته را هم در نظر داشته باشید که نرمی مبلها باید نرمال باشد یعنی نه انقدر سفت که احساس ناراحتی داشته باشید و نه انقدر نرم که فنرها و چوب مبل را حس کنید و در اخر وزن مبلمان هم اهمیت زیادی دارد چرا که سبک بودن انها در جابه جایی به شما کمک زیادی میکند .

استحکام مبلمان راحتی

اول باید تمام قسمت های مبل را تست کنید که الاوه بر راحت بودن بودن از محکم بودن تمامی قسمتهای مبل اطمینان حاصل کرده باشید نکته های اتصال و بی صدا بودن بدنه هنگام استفاده از مبل خیلی مهم است پس باید قبل از خرید به این نکات دقت کنید. 

فوم مناسب برای مبلمان راحتی

به دیگر موردی  که باید قبل ازخرید توجه داشته باشید فوم یا اسفنجی است که در مبلمان به کار رفته  است. اکثرا از تشک دابل برای مبلها استفاده میشود تا شستشوی آن آسانتر باشد و یک نکته مهم را در نظر بگیرید که اگر در قسمت نشیمن مبلها از فوم استفاده کرده اند ، فوم ان باید از جنس سرد باشد چون طول عمر فوم سرد بیشتراست واگر فوم گرم باشد زمانی‌که افراد بر روی آن می‌نشینند بعد از بلند شدن زمان زیادی طول میکشد تا به حالت اولیه خود باز می‌گردد. نحوه تشخیص دقیق فوم گرم از فوم سرد بدین ترتیب است که وقتی شما یک قسمت ازفوم  مبل را به داخل فشار دهید و خیلی زود به حالت اولیه برگشت از فوم سرد استفاده شده است و اگر زمان بیشتری طول کشید تا به حالت اولیه برگردد و خیلی نرم باشد از فوم گرم استفاده شده است.

بهترین نوع پارچه برای خرید مبلمان راحتی

ست مبلمان راحتی لاکچری چسترفیلد

پارچه روکش مبلمان نیز یکی از نکات مهم در هنگام خرید است تا وقتی بعد از مدت ها از روکش  استفاده می‌کنید به حد کافی  مقاوم باشد و رنگ ان ثابت باشد. یکی از نکاتی که در زمان انتخاب پارچه روکش مبلمان باید به آن دقت کنید این است که نباید پرز بدهد، چون این مورد بسیار مهم است و اگر هرکدام ازموارد رعایت نشود بعد از مدتی استفاده کردن باید دوباره مبلمان جدید خریداری کنید و یا روکش مبلمانتان را عوض کنید .

سوال اکثر افراد این است که بهترین نوع پارچه‌ برای خرید مبلمان راحتی چیست؟ باید بدانید در بازار پارچه‌های زیادی به‌‌عنوان روکش مبلمان راحتی مورد استفاده قرار می‌گیرد که  میتوان به  پارچه‌های مخملی، نانو، میکرو و غیره  اشاره کرد.

بیشتر مواقع  از پارچه‌های سنگین‌تر مثل پارچه‌مخملی بر روی مبلمان  سلطنتی استفاده می‌شود و در مبلمان راحتی از پارچه‌های چرمی یا شانل استفاده میکنند. تراکم پارچه‌ها اهمیت زیادی دارند و بهتر است از پارچه‌های کشی برای روکش مبلمان استفاده نکنید و اگر پارچه‌ای برای مبلمانتان خریده اید میتوانید با قرار دارن پارچه در مقابل نور خورشید از تراکم و کیفیت ان باخبر شوید دقت کنید که وزن پارچه مبل همیشه سنگین‌تر است و قیمت پارچه علت  اصلی بهتر بودن یا بدتر بودن آن نیست.

تناسب اندازه مبلمان راحتی با فضا

بعد از در نظر گرفتن تمام موارد گفته شده اندازه و ابعاد مبلمان یکی از نکات مهم دیگر است که باید به ان توجه شود  شما باید مبلمان راحتی را با توجه به ابعاد خانه  و اتاق خود خریداری کنید. امکان دارد هزینه زیادی برای خرید مبلمان راحتی پرداخت کرده باشید  اما متناسب با اندازه محیط شما نباشد و این قضیه باعث می شود زیبایی مورد نظر شما در ظاهر منزل دیده نشود. به‌‌عنوان مثال اگر سقف کوتاهی دارید مبلمان سلطنتی اصلا گزینه مناسب برای منزل شما نخواهد بود  و بهتراست که با توجه به متراژ خانه و ابعادی که مبلمان در انجا قرار میگیرد خریداری شود.

مدل مبلمان راحتی جدید و متنوع

با توجه به نیاز مشتری تنوع مبلمان در بازار بسیار بالا است و شما با هر سلیقه و بودجه‌ای که در اختیار دارید می‌توانید مبلمان مورد نظر خود را تهیه  کنید. یکی از راحت ترین روشها برای خرید مبلمان مراجع به فروشگاه‌های اینترنتی است تا بتوانید یک خرید موفق انجام داد رنج قیمتی مبلمان راحتی بسیار زیاد و متنوع است  و شما با هر بودجه ای که دارید می‌توانید یک مبلمان راحتی مدرن خریداری کنید. متریالی که در مبلمان به کار میرود در قیمت انها  تاثیرگذار است . مثلا این‌که از چه نوع چوب برای کلاف مبلمان استفاده شده و قسمت نشیمن مبل چگونه است  می‌تواند تعیین‌کننده این موارد باشد.

خرید مبلمان راحتی کلاسیک یا مبلمان راحتی ایتالیایی

یکی از ابهاماتی که در ذهن خیلی از افراد وجود دارد خرید مبل راحتی کلاسیک یا مبل راحتی ایتالیایی می باشد. برای پاسخ دادن به این سوال باید ابتدا در مرحله نخست بیان کنیم که سبک کلی دکوراسیون داخلی منزل خود را مورد نظر داشته باشید. با توجه به این‌که نحوه چیدمان وسایل اتاق‌ها، نوع پرده و فرش به چه صورتی می‌باشد می‌توانید با توجه به سلیقه خود انتخاب متفاوتی انجام دهید.

بعد از مواردی که گفته شده انتخاب مبلمان راحتی براساس سبک آن تا حد زیادی به سلیقه مشتری  بستگی دارد و نمی‌توان گفت همیشه مبلمان راحتی ایتالیایی یا کلاسیک انتخاب مناسبی برای مشتری است. از مهم‌ترین اصول خرید مبلمان راحتی و  طراحی دکوراسیون توجه به رنگ پارچه آن بوده که نه ‌تنها از نظر زیباشناختی بلکه از نظر روانشناسی نیز دارای اهمیت زیادی است.

به‌‌عنوان یک اصل مهم و حیاتی در طراحی دکوراسیون خانه بهتر است رنگ های خنثی و تک رنگ را برای مبلمان راحتی خود انتخاب کنید به این ترتیب می‌توانید به‌راحتی با تغییر رنگ دیوار و پرده و سایر وسایل دکوراسیون منزل مبل ها را با استفاده از کوسن‌های رنگی با محیط ست کرد.

نکاتی درباره استفاده از مبلهای راحتی

کوسن‌ها به‌‌عنوان مهم‌ترین اجزای مبلها به حساب می اید ، شما می‌توانید با انتخاب یک دست کوسن جذاب که متناسب با رنگ مبلهایتان است دکوراسیون محیط را شیکتر کنید. اگر مبلهایتان قدیمی شده و در معرض رطوبت قرار گرفته میتوانید پایه های مبلهایتان را تعمیر و محکم کنید و استفاده از روکش های سنتی برای مبلمان راحتی می‌تواند باعث ایجاد جلوه خاصی به مبلمان  میشود که برای جلوگیری از کثیف شدن و فرسودگی زودهنگام مؤثراست.

 برای مبلمان خود حتماً یک دست پیراهن مبل بخرید تا در مواقع لزوم روی مبلمان خود بکشیده و مانع از نشست گرد و غبار شوید.

استفاده از پیراهن مبل برای خانواده های پرجمعیت یکی از راه‌های اصولی جلوگیری از کثیف شدن دائمی مبلمان راحتی است. استفاده از اسپری محافظ نانو برای قوام الیاف مبلها و جلوگیری از فرسودگی و کثیف شدن یک گزینه بسیار مناسب است. افراد با  در نظر گرفتن نکات گفته شده می توانند یک خرید مناسب و دلنشین  داشته باشند.

Related posts

ایده های کم خرج برای تغییر دکوراسیون جذاب

baffi_root

چیدمان مبل و میز ناهارخوری در پذیرایی مستطیل شکل

baffi_root

دکوراسیون خانه سنتی | طراحی دکوراسیون منزل با وسایل آنتیک و قدیمی

baffi_admin

دیدگاهی ثبت کنید