Image default
دکوراسیون منزل میز ناهارخوری

میز ناهارخوری چوبی بهتر است یا میز ناهارخوری MDF؟

باید دقت داشته باشید که بیشتر میزهای ناهارخوری که در بازار عرضه می شوند از چوب طبیعی و خالص ساخته نمی شوند. با این وجود، آنها را با نام میز ناهار خوری چوبی به فروش می رسانند. در حالیکه متريال بکار گرفته در آنها MDF یا HDF هستند. در اصل این میز ناهارخوری ها از چوب مصنوعی MDF یا نئوپان که با روکشی ضد آب پوشانده شده اند، ساخته می شوند. گاها به علت اطلاعات پایین افراد، با نگاهی کوتاه به چوبی بودن میز ناهارخوری گمان خواهند کرد!

یکی از علت های که برای ساخت میز ناهارخوری های mdf مطرح می کنند، وجود بافت های ناهمگون چوب های طبیعی می باشد از اینرو نمی توان صفحه ای با وزن متناسب ایجاد کرده که شکل و طرح  یکپارچه ای داشته باشند. بنابراین بجای استفاده از چوب طبیعی از انواع نئوپان و یا MDF و…در ساخت انواع میز ناهارخوری استفاده می شود.

یکی از معایب قابل توجه در میز ناهارخوری mdf وزن بالای آنها نسبت به انواع میزناهارخوری های چوب طبیعی می باشد. برخی از تولید کنندگان میز ناهارخوری، در تعداد محدودی میزناهارخوری چوبی که از چوب طبیعی در ساخت آنها استفاده می شود، تولید کرده و به بازار عرضه می کنند. این مدل از میز ناهارخوری های چوبی، بی شک قیمتی به مراتب بالاتر از نمونه های مشابه MDF خواهند داشت و معمولا برخی از افراد قدرت خرید این نوع از میز ناهارخوری چوب طبیعی را نخواهند داشت.

میزناهارخوری دیاموند

میزناهارخوری را می توان به عنوان وسیله ای برای دور هم جمع کردن افراد خانواده برای صرف غذا و یا یک دورهمی کوچک در نظر گرفت. کیفیت بالای میز ناهارخوری از اهمیت بسزایی برخوردار است تا افراد بتوانند با خیالی آسوده و در زمانی طولانی از میز ناهارخوری خریداری شده استفاده نمایند.

در خرید میز ناهار خوری قطعا باید کیفیت قطعات، دوام و کارایی و ابعاد و رنگ مناسب میز را مورد بررسی قرار داد. در این مقاله سعی خواهیم کرد تا شما را در انتخاب و خرید انواع میزناهارخوری کلاسیک چوبی و جدید راهنمایی کنیم، تا مناسب ترین و با کیفیت ترین میزناهارخوری را برای منزل خود خریداری نمایید. پیشنهاد می کنیم برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه انواع میز ناهارخوری تا انتهای مقاله با وبلاگ مبلمان بافی همراه باشید.

انتخاب و خرید میز ناهارخوری های چوبی که، از چوب های ماهگون، گردو، بلوط و یا افرا ساخته شده باشند، کیفیت و دوام بالایی حتی در دراز مدت خواهند داشت. چرا که جنس این میز ناهارخوری ها از چوب های طبیعی بادوام و ماندگاری تهیه می شوند و کیفیت بالایی نسبت به مدل های مشابه MDF و نئوپان دارند. بی شک زمان خرید این نوع از میز ناهارخوری ها مبلغ بیشتری را متقبل خواهید شد. انتخاب رنگ مناسب برای انواع میز ناهارخوری نیز بسیار مهم می باشد و بهتر است در انتخاب رنگ میزناهارخوری، کمی محتاطانه عمل کنید. به عبارتی با انتخاب برخی از رنگ های تند و گاها مدرن، ممکن است بعد از گذشت مدتی کوتاه استفاده از آنها کسل کننده شده و جذابیت خود را از دست بدهند.

رنگ هایی مانند سفید، مشکی، قهوه ای و خاکستری گزینه های مناسبی برای انواع میزناهارخوری، میز تلویزیون و حتی میز تلفن و کنسول خواهند بود.

میز ناهارخوری پیر

میزناهارخوری ساخته شده از چوب روسی را می توان یکی از انواع میزناهارخوری چوبی و با کیفیت در نظر گرفت. همچنین انواع صندلی های راحتی و میز کامپیوترهایی که  از چوب روسی ساخته می شوند، علیرغم سبک بودن، دوام و کیفیت بالایی خواهند داشت.

یکی از فاکتورهای مهمی که در  انتخاب میزناهارخوری مناسب، قطعا باید به آن توجه و دقت کافی داشته باشید شکل، ابعاد و مدل میزناهارخوری جدید می باشد. شما می توانید با توجه به فضای در دسترس و تعداد افراد خانواده نسبت به خرید میزناهارخوری جدید خود اقدام نمایید. بعنوان مثال میز ناهارخوری چهار نفره.

اگر مشکل کمبود فضا داشته باشید استفاده از میز ناهارخوری های مدل  دایره ای و یا بیضی شکل انتخاب مناسبی خواهد بود. همچنین می توانید در صورت امکان و علاقه شخصی، از نمونه مدل های میزناهارخوری تاشو انتخاب نمایید. و یا مدل هایی که امکان جدا شدن صفحه میز از پایه ها در آنها وجود داشته باشد.

ضمنا توجه داشته باشید که سبک و مدل میزناهارخوری باید با دیگر وسایل تزیینی و چیده شده در فضا مانند صندلی اوپن، سرویس مبلمان راحتی و … نیز تناسب خاصی داشته باشد. مگر اینکه تضاد موجود در سبک و مدل انتخابی میز ناهارخوری د سایر لوازم موجود در فضا را با استفاده از سبک های متفاوت کاغذ دیواری یا رنگ آمیزی و پارتیشن بندی کاملا از یکدیگر مجزا نمایید.

میز ناهارخوری نچرال
میز ناهارخوری چوبی نچرال

 اگر نوزاد یا کودک دارید و حفظ سلامتی او برایتان اهمیت بالایی دارد به شما پیشنهاد می کنیم به سراغ مدل های مستطیل یا مربع نروید چرا که ممکن است لبه های تیز باعث وارد شدن ضربه و صدماتی به فرزندتان شود و این مساله را نیز در نظر داشته باشید اگر می خواهید میزی با ظرفیت بالاتر از ۶ نفر انتخاب کنید بهتر است مدل های مستطیل شکل را در اولویت قرار دهید چرا که مدل های بیضی و دایره ای دسترسی شما را به وسایل روی میز محدود می کنند و از این نظر میزهای مستطیل شکل به مدل های گرد و بیضی برتری دارند.

اگر وقتتان تقریبا پر است و زمانی برای تمیز کردن میز ناهارخوری تان عملا وجود ندارد، مدل های چوبی می توانند انتخاب مناسب تری نسبت به مدل های MDF  و نئوپان باشند چرا که به سادگی تمیز می شوند و خط و خش ها بر ریو آنها زمینه ای زننده و زشت ایجاد نمی کند. میزهایی شیشه ای، نیاز به نظافت بیشتری دارند. اما برای تمیز و براق کردن و حفاظت از میزهای چوبی، تنها بایستی هر سال دو الی سه بار با استفاده از روغن چوب یا پولیش سطح آنها را تمیز کنید.

ابعاد میز ناهارخوری

یکی از فاکتورهای مهمی که در  انتخاب و خرید میزناهارخوری مناسب، قطعا باید به آن توجه و دقت کافی داشته باشید، شکل، ابعاد و مدل میزناهارخوری جدید می باشد. شما می توانید با توجه به فضای در دسترس و تعداد افراد خانواده نسبت به خرید میزناهارخوری جدید خود اقدام نمایید. بعنوان مثال میز ناهارخوری چهار نفره، ابعاد و اندازه مناسبی برای خانواده های کم جمعیت بشمار می رود.

اگر مشکل کمبود فضا داشته باشید استفاده از میز ناهارخوری های مدل  دایره ای و یا بیضی شکل انتخاب مناسبی خواهد بود. همچنین می توانید در صورت امکان و علاقه شخصی، از نمونه مدل های میزناهارخوری تاشو انتخاب نمایید. و یا استفاده از مدل هایی که امکان جدا شدن صفحه میز از پایه ها در آنها وجود داشته باشد، برای فضاهای کوچک مناسب می باشند.

ضمنا توجه داشته باشید که سبک و مدل میزناهارخوری باید با دیگر وسایل تزیینی و چیده شده در فضا مانند صندلی اوپن، سرویس مبلمان راحتی و … نیز تناسب خاصی داشته باشد. مگر اینکه تضاد موجود در سبک و مدل انتخابی میز ناهارخوری و سایر لوازم موجود در فضا را با استفاده از روش ها و سبک متفاوت کاغذ دیواری یا رنگ آمیزی و پارتیشن بندی کاملا از یکدیگر مجزا نمایید.

برای خانواده هایی که فرزند کوچک دارند، برای حفظ سلامتی کودکان و دوری از خطرات احتمالی پیشنهاد می کنیم از خرید میز ناهارخوری  مستطیلی یا مربع به علت لبه های تیز آنها، امتناع کنند.

 دقت داشته باشید، اگر قصد خرید میزی با ظرفیت بالای ۶ نفر داشته باشید انتخاب میز ناهارخوری مدل  مستطیل شکل بهترین گزینه می باشند. چرا که مدل های بیضی و دایره ای دسترسی افراد به وسایل روی میزناهارخوری را محدود می کنند و از اینرو میز ناهارخوری مستطیلی از اولویت خاصی نسبت به مدل های گرد و بیضی برخوردارند. در اصل میز ناهارخوری چوبی  انتخاب مناسب تری نسبت به مدل های MDF  و نئوپان می باشند. 

میز ناهارخوری Alexander
میز ناهارخوری الکساندر

برعکس میزهای شیشه ای که نیاز به نظافت بیشتری دارند، میزهای ناهارخوری چوبی را به راحتی می توان تمیز نمود. همچنین خط و خش ها ایجاد شده بر روی میز بسیار چشمگیر نخواهند بود. برای تمیز و براق کردن و حفاظت از میزهای چوبی، بهتر است هر سال دو الی سه بار با بکارگیری پولیش و یا روغن مخصوص چوب سطح آنها را تمیز کرده و جلا داد.

میز ناهارخوری با جنس وکیوم

امروزه میز ناهارخوری هایی با جنس وکیوم نیز به شکل عمده ای در بازار عرضه می شوند. در واقع می توان وکیوم را نوعی روکش برای چوب طبیعی در نظر گرفت. به عبارتی وکیوم، مدل های رنگ آمیزی شده و آماده ای می باشند که روی تمام سطوح چوب میز و هر چیز دیگری کشیده می شود.

 تفاوت اصلی میز های ناهارخوری مدل وکیوم با مدل های CNC در مدل روکش آنها می باشد. در مدل های وکیوم روکش استفاده شده در انواع میزناهارخوری بدون خراشیدگی صورت می گیرد و حتی در قسمت ها و طرح های برجسته میز نیز این خاصیت حفظ می شود. اما میزهای مدل CNC ، طرح مورد نظر بر روی روکش نهایی محصول، توسط دستگاه تراشیده می شود و پس از اتمام کار CNC می توان رنگ چوب یا MDF را مشاهده نمود.

در مدل های وکیوم با ایجاد خلا موقت، روکشی را بر روی تمام بخش های چوب یا MDF به طور یکسان پوشیده می شوند. از میان وسایل دکوراسیون و طراحی اتاق نشیمن و پذیرایی از جمله میز جلومبلی، سرویس تختخواب، کمد و دراور، بوفه و استندها و حتی جاکفشی و … می توان هم از سبک CNC و یا وکیوم برای طراحی و ساخت آنها مورد استفاده قرار داد.

امروزه میز ناهارخوری هایی با جنس وکیوم نیز به شکل عمده ای در بازار عرضه می شوند. در واقع می توان وکیوم را نوعی روکش برای چوب طبیعی در نظر گرفت. به عبارتی وکیوم، مدل های رنگ آمیزی شده و آماده ای می باشند که روی تمام سطوح چوب میز و هر چیز دیگری کشیده می شود.

 تفاوت اصلی میزهای ناهارخوری مدل وکیوم با مدل های CNC در سبک و مدل روکش آنها می باشد. در اصل وکیوم همان، حالت تکمیل شده CNC با روکش، بدون دیده شدن رنگ چوب تراشیده شده می باشد. در مدل های وکیوم روکش استفاده شده در انواع میزناهارخوری تمانی سطح را پوشش می دهد و حتی در قسمت ها و طرح های برجسته نیز این خاصیت حفظ می شود. اما میزهای مدل CNC ، طرح مورد نظر بر روی روکش نهایی محصول(MDF تک رویه) توسط دستگاه تراشیده می شود و پس از اتمام کار CNC رنگ چوب یا MDF را مشاهده نمود.

در مدل های وکیوم روکشی را بر روی تمام بخش های چوب یا MDF به طور یکسان کشیده می شود، براساس مکش و حرارت خاصی که توسط دستگاه وکیوم ایجاد می شود، صورت می گیرد. از میان وسایل دکوراسیون و طراحی اتاق نشیمن و پذیرایی از جمله میزهای جلومبلی، سرویس تختخواب، کمد و دراور، بوفه و استندها و حتی جاکفشی و … می توان هم از سبک CNC و یا وکیوم برای طراحی و ساخت آنها مورد استفاده قرار داد.

شما می توانید بروز ترین و مدرن ترین لوازم مورد نیاز برای دکوراسیون و طراحی داخلی را در فروشگاه اینترنتی مبلمان بافی مشاهده نمایید.

شما می توانید با اطمینان خاطر برای خرید انواع محصولات چوبی از جمله میز ناهارخوری چوبی و مدرن و سرویس مبلمان راحتی و جلو مبلی ها به بخش محصولات وب سایت مبلمان بافی مراجعه نمایید و برای خرید محصولی با کیفیت با همکاران  ما در وبسایت مبلمان بافی در ارتباط باشید. از همراهی شما سپاسگزاریم.

Related posts

مهمترین اصل خرید مبلمان راحتی

baffi_admin

دکوراسیون زمستانی خانه ؛ ایده هایی برای دکوراسیون در فصل سرد

baffi_admin

دکوراسیون خانه سنتی | طراحی دکوراسیون منزل با وسایل آنتیک و قدیمی

baffi_admin

۱ نظر

baffi_admin فوریه 8, 2021 at 3:55 ب.ظ

ممنون جالب بود

پاسخ

دیدگاهی ثبت کنید