Image default
دکوراسیون منزل

دکوراسیون خانه های کوچک به سبک مونوکروماتیک، چیدمان تک رنگ معجزه میکند!!

دکوراسیون خانه های کوچک به سبک مونوکروماتیک

سبک های گوناگونی در دکوراسیون داخلی منازل وجود دارد که براساس فرهنگ و منطقه جغرافیایی آنها متفاوت می باشند. به عنوان مثال می توان از این میان به سبک های طراحی داخلی کلاسیک، مدرن، باروک، مونوکروم و … اشاره نمود. دکوراسیون خانه های کوچک هم اصول خاصی دارد که با رعایت این اصول میتوانید خانه خود را دلباز تر کنید. موضوع اصلی مقاله امروز ما هم همین است پس تا پایان مقاله همراه ما باشید تا با اصول طراحی دکوراسیون خانه های کوچک آپارتمانی آشنا شوید.

دکوراسیون خانه های کوچک به سبک مونوکروم
دکوراسیون خانه های کوچک با چیدمان تک رنگ

مونوکروم چیست؟

مونوکروم یکی از سبک های طراحی دکوراسیون داخلی بشمار می رود، که در این سبک تنها از یک رنگ و اعمال و اجرای آن در طراحی داخلی مورد استفاده قرار گیرد.

در سبک مونوکروم طراحی داخلی بدین صورت انجام می شود که، صرفا از یک رنگ ولی در طیف های رنگی متفاوت در طراحی داخلی مورد استفاده قرار می دهند. استفاده از یک رنگ خاص براساس علاقه شخصی افراد و اعمال همان رنگ در طیف رنگی روشن تا تیره در طراحی داخلی اتاق پذیرایی، مثلا در رنگ انواع سرویس مبل، کاناپه و مبلمان راحتی جدید و شیک و مدرن، رنگ دیوارها و … می توان استفاده نمود.

چیدمان خانه های کوچک به سبک مونوکروم
چیدمان خانه های کوچک به سبک مووکروم

آشنایی با معنی مونوکروم

در اصل از نظر ادبی واژه مونوکروم به معنای تک رنگ می باشد. ولی در دکوراسیون داخلی مفهوم واژه مونوکروم بکارگیری یک رنگ خاص اما در طیف های رنگی روشن تا تیره از همان رنگ منتخب می باشد.

شما می توانید با مراجعه به وب سایت مبلمان بافی انواع محصولات چوبی اعم از سرویس مبل و کاناپه راحتی و میز ناهار خوری چوبی و مبلمان راحتی شیک و مدرن در انواع طرح ها و رنگ ها را مشاهده نمایید.

معانی مونوکروم
معانی مونوکروم

مونوکروم برای چه کسانی و چه منازلی بهتر است؟

یکی از بهترین راه های ایجاد یک فضای جذاب و هماهنگ از نظر طراحی و بکارگیری رنگ های متناسب، طراحی براساس سبک مونوکروم می باشد.

شما می توانید با آشنایی سبک مونوکروم و اصول طراحی در این سبک، به آسانی یک طراحی دکوراسیون داخلی شیک و جذاب با هارمونی بالایی را به وجود آورید.

معمولا در طراحی محیط های کوچک  از سبک مونوکروماتیک استفاده می کنند، زیرا بکارگیری یک رنگ و طیف های مختلف روشن تا تیره آن، سبب می شود تا فضای مورد نظر بزرگتر به نظر برسد.

چرا مونوکروم برای خانه های کوچک بهتر است؟
چرا مونوکروم برای دکوراسیون خانه های کوچک بهتر است؟

دکوراسیون خانه های کوچک با وسایل ساده

با اضافه نمودن بافت و چاپ ها می توان الگو و ترکیب رنگی بکار گرفته شده در طراحی را تکمیل نمود و جذابیت خاصی را به دکوراسیون داخلی محیط افزود.

 بافت ها سبب ایجاد سایه در سطوح تک رنگ می شود. فرش و پرده و کوسن های چیده شده بر روی مبلمان و کاناپه های راحتی، گزینه های مناسبی برای افزودن بافت به فضا بشمار می روند.

همچنین افزودن چاپ های تک رنگ در صندلی راحتی، کوسن و پرده هانیز می تواند جذابیت چشمگیری را در   دکوراسیون اتاق پذیرایی به نمایش بگذارد. علاوه بر موارد ذکر شده، می توان با افزودن طیف های رنگی خنثی در طراحی دکوراسیون داخلی، تنوع و کنتراستی خاص را ایجاد نمود.

به عنوان مثال با تلفیق رنگ سیاه و سفید با رنگ اصلی و غالب محیط می توان محیطی جذاب و شادابتری را به نمایش گذاشت.

دکوراسیون مونوکروم برای خانه های کوچک
دکوراسیون مونوکروم برای خانه های کوچک

طرح و الگو با طراحی ما چه میکند؟

در سبک مونوکروم با بکارگیری طرح ها و الگوها در طراحی داخلی می توان عمقی را در طیف های رنگی ایجاد نمود، توجه داشته باشید که این الگوها باید به شکل محدودی در طراحی مورد استفاده قرار داد تا هارمونی جذاب و در عین حال ساده و شیکی را بوجود آورید.

در کل هدف اصلی سبک مونوکروم استفاده از یک رنگ خاص در طراحی دکوراسیون داخلی می باشد. انتخاب رنگ بکار گرفته شده در طراحی بیشتر به علاقه و روحیات صاحبان منازل مربوط می شود.

به عبارتی سبک مونوکروماتیک را می توان یکی از آسانترین سبک های طراحی خانه های کوچک دانست. به طوریکه با آگاهی در زمینه تلفیق رنگ ها و قرار دادن و ترکیب مناسب یک رنگ و طیف های مختلف آن، یک دکوراسیون شیک و آرامش بخشی را بوجود آورد.

طراحان داخلی تازه کار چرا سبک مونوکروم را بیشتر دوست دارند؟

به بیان دیگر سبک مونوکروم را می توان گزینه مناسبی برای طراحان داخلی تازه کار و آماتور بشمار آورد.

زیرا در وهله اول چیدمان وسایل منزل مثل مبلمان راحتی و کاناپه و صندلی های راحتی را می توان به آسانی ترتیب داد. یعنی انتخاب لوازم منزل مثل سرویس مبل و میز ناهارخوری و… را به علت وجود یک رنگ در طراحی، می توان به شکل ایده آلی با یکدیگر هماهنگ نمود.

دکوراسیون داخلی تک رنگ
دکوراسیون داخلی تک رنگ مناسب خانه های کوچک

دوم اینکه طراحی سبک مونوکروم مستلزم بررسی ترکیب انواع طیف های رنگی در دکوراسیون نیست. با وجود اینکه در سبک مونوکروم استفاده از یک رنگ خاص الزامی می باشد، البته باید به این نکته نیز توجه داشته باشید که بکارگیری رنگ های خنثی بخصوص رنگ سفید، علاوه بر کاهش یکنواختی محیط، مشکل خاصی در طراحی سبک مذکور ایجاد نخواهد کرد.

 در مورد نورپردازی در سبک مونوکروم نیز دقت داشته باشید که نور منتخب با توجه به رنگ غالب و بکار برده شده در محیط باید اعمال  شود.

 مثلا در نورپردازی دکوراسیونی با رنگ غالب و اصلی قرمز، استفاده از رنگ های خنثی و یا زرد، نارنجی و سفید گزینه های مناسبی خواهند بود.

در زمینه طراحی داخلی در سبک مذکور برای از بین بردن یکنواختی رنگ های بکار گرفته شده در محیط، می توان از طیف رنگ های مشابه رنگ اصلی در طراحی بخش های کوچکی از فضای مورد نظر استفاده نمود.

به عنوان مثال، در طراحی و دکوراسیون داخلی با رنگ غالب قرمز می توان از رنگ قهوه ای در طراحی رنگ درب منازل مورد استفاده قرار داد تا هارمونی و کنتراست جذابی را به نمایش در آورد.

خرید و مشاوره

از همراهی شما مفتخریم، تا مفیدترین مقالات دکوراسیون و طراحی داخلی، دکوراسیون اتاق نشیمن، چیدمان اتاق خواب و… را برای مطالعه و بکارگیری در طراحی دکوراسیون منزلتان را، در وبلاگ مبلمان بافی با شما به اشتراک بگذاریم.

 شما می توانید برای خرید آسان انواع محصولات چوبی اعم از سرویس مبل، مبلمان راحتی شیک و مدرن و کاناپه راحتی، صندلی راحتی، میز ناهارخوری چوبی و انواع سرویس خواب های جدید و مدرن به بخش محصولات وب سایت مبلمان بافی مراجعه نمایید.

Related posts

ابعاد مبل راحتی

baffi_root

دکوراسیون منزل با مبل قرمز ؛ جسورانه و اشرافی!

baffi_admin

مهمترین اصل خرید مبلمان راحتی

baffi_admin

دیدگاهی ثبت کنید