Image default
دکوراسیون منزل

چیدمان مبل و میز ناهارخوری در پذیرایی مستطیل شکل

تاکنون مقالات بسیاری در زمینه  طراحی و دکوراسیون داخلی انواع خانه های کوچک و بزرگ. و چیدمان مبل و میز ناهارخوری در پذیرایی مستطیل شکل و مربع؛ ارائه داده ایم.

می خواهیم در این مقاله به بررسی چند نکته کوچک و  کاربردی؛ سبکی خاص و جوان پسند بپردازیم. که امروزه تاثیر چشمگیری را در طراحی و جذابیت منزل ایفا می کند.

این سبک علاوه بر سادگی و استفاده کم از انواع وسایل مورد نیاز در منزل. دارای کارایی بالا و نیز ایجاد زیبایی و جذابیت خاص در فضای مورد استفاده بسیار موثر واقع می شود.

سبک کمینه
سبک کمینه

معرفی سبک کمینه

در کل می توان این سبک را بدین صورت معرفی نمود، که از انواع وسایل مورد نیاز در منزل به صورت تکی، در طراحی داخلی بکار گرفته می شود.

 به عنوان مثال: با قرار دادن یک مبل راحتی تک نفره در کنار سایر وسایل که هر کدام نیز به صورت تکی و کاملا کاربردی و همچنین همراه با خلاقیت در کنار هم چیده می شوند.

این چیدمان بسیار خاص و منحصر بفرد می باشد. و می توان به صراحت گفت که طرفداران و علاقمندان بسیاری نیز به سوی خود جذب نموده است.

برای آگاهی و کسب اطلاعات بیشتر در زمینه سبک مذکور با ما در وب سایت مبلمان بافی همراه باشید. شما می توانید به آسانی با مراجعه به بخش محصولات وبلاگ مبلمان بافی از تمامی محصولات با کیفیت و مدرن ما دیدن فرمایید.

در طی سال های اخیر سبکی جدید در حیطه طراحی داخلی به وجود آمده است. در این سبک طراحی با بکارگیری کمترین وسایل در دسترس اقدام به دکوراسیون داخلی و زیبایی و جذابیت اتاق پذیرایی و … می کنند.

 این سبک را می توان از زیر مجموعه های سبک های کمینه بشمار آورد.

موثرترین تغییرات در طراحی به سبک کمینه :

در ادامه سعی خواهیم کرد تا موثرترین تغییرات در طراحی و دکوراسیون داخلی به وسیله کوچکترین و کمترین وسایل مورد نیاز را مورد بررسی قرار داده و به شما به اشتراک بگذاریم.

چیدمان-مبلمان-و-میز-غذاخوری
چیدمان-مبلمان-و-میز-غذاخوری

سبک استفاده از مبلمان و تاثیر آن بر چیدمان مبل و میز ناهارخوری در پذیرایی مستطیل شکل و مربع

در سبک مذکور به طور معمول از مبل راحتی تک نفره و صندلی راحتی در طراحی داخلی بکار برده می شود. البته لازم به ذکر است که در مورد سبک مدرن و کلاسیک بودن وسایل مورد نیاز در طراحی حساسیت خاصی وجود ندارد. 

یعنی به راحتی می توان از هر نوع وسایل در سبک های گوناگون مدرن و کلاسیک و سنتی به صورت همزمان استفاده نمود. در این سبک می توان با قرار دادن مبل راحتی مدل تختخواب شو و انواع میز کنسول و کتابخانه ها در کنار یکدیگر فضای جذابی را به وجود آورد.

هر یک از این لوازم مورد استفاده در طراحی داخلی هم از نظر کاربردی و نیز رفع یکی از نیازهای روزمره و هم زیبایی شناختی، تاثیر بسزایی خواهند داشت. مثلا استراحت کردن بر روی مبل راحتی مدل تختخواب شو و یا چیدن کتاب ها و برخی مدارک و ابزارهای ضروری و الکترونیکی و … در قفسه کتابخانه و میز کنسول ها بسیار مفید می باشند.

حتی زمانی که قصد مطالعه داشته باشید می توانید به راحتی با قرار دادن یک مبل و صندلی راحتی و یا کاناپه راحتی در کنار قفسه های کتابخانه بدون دردسر به مطالعه بپردازید.

استفاده از صندلی های ارگونومیک در کنار مبل راحتی، چیدمان و طراحی زیبایی را به نمایش در می آورد.

چیدمان خانه مربع
چیدمان خانه مربع

نور پردازی برای هر نوع دکوراسیونی واجب است.

از طرف دیگر نورپردازی نیز در تمامی سبک های دکوراسیون و طراحی داخلی بسیار اساسی و مهم می باشند. زیرا کمبود نور در فضا موجب خستگی چشم افراد می شود. و در نهایت باعث مشکلات خاص بینایی و یا افت دید و بینایی و یا دردهایی در بخش تحتانی سر خواهد شد.

برای عدم مواجه با چنین مشکلاتی می توانید با نصب لوسترهای بزرگ و پرنور نسبت به نورپردازی محیط مورد نظر اقدام نمایید. علاوه بر لوسترهای بزرگ استفاده از  لامپ های هالوژن و یا اس ام دی،  در نورپردازی سقف اتاق ها تاثیر چشمگیری در ایجاد نور مناسب در محیط خواهند داشت.

 حتی بکارگیری آباژورهای پرنور و زیبا نیز علاوه بر هزینه پایین نسبت به لامپ های هالوژن، نورپردازی مناسبی را در محدوده مورد استفاده تامین می نمایند. در برخی از مدل های آباژور، از سنسور تنظیم نور، برای بهره مندی از نور مورد نیاز می توان بهره گرفت. همچنین با استفاده از آباژورهای مذکور به آسانی می توان در زمینه صرفه جویی برق مصرفی نیز بسیار موثر واقع شوند.

چیدمان مبل و میز ناهارخوری در پذیرایی مستطیل شکل

بی شک در طراحی و دکوراسیون داخلی اتاق های پذیرایی مستطیل شکل نیز با رعایت اصول اساسی در چیدمان و طراحی داخلی می توان به یک محیط جذاب و گرم و صمیمی دست پیدا کرد.

لازم به ذکر است، معمولا طراحی داخلی و چیدمان مناسب در اتاق های پذیرایی مستطیل شکل، بسیار سخت می باشد و یک طراحی ایده آل در چنین شرایطی مستلزم داشتن اطلاعات کافی در زمینه طراحی داخلی می باشد.

اما برعکس در اتاق های پذیرایی مربعی شکل، به علت چیدمان زاویه دار و یا گرد، امکان و شرایط مناسبی برای ایجاد یک فضای صمیمی و دوستانه وجود خواهد داشت.

چیدمان-خانه-مربع-شکل
چیدمان-خانه-مربع-شکل

طراحی سبک چیدمان مبل و میز ناهارخوری اتاق پذیرایی مستطیل شکل

 در ادامه مقاله سعی داریم تا ایده های جذابی را برای طراحی سبک چیدمان مبل و میز ناهارخوری اتاق پذیرایی مستطیل شکل را به شما ارائه دهیم. امیدواریم با استفاده از ترفندهای ارائه شده بتوانید طراحی و دکوراسیون بی نظیری را ایجاد نمایید.

انواع مبلمان راحتی کم جا، مانند مبلمان مدل ال و یا تختخواب شو می توانند گزینه مناسبی در طراحی و دکوراسیون داخلی اتاق های پذیرایی مستطیل شکل باشند.

سعی کنید از چیدن لوازم غیر ضروری و یا دکوری و تزئینی و یا مبلمان راحتی در ابعاد بزرگ و به شکل انبوه در فضای مذکور خودداری نمایید. با رعایت برخی از اصول پیش پا افتاده در طراحی داخلی اتاق های مستطیل شکل ، خواهید توانست اتاق پذیرایی خود را به شکل بزرگی به نمایش درآورید.

همیشه سعی کنید در چیدمان اتاق پذیرایی، به شکلی عمل کنید که در کنار لوازم ضروری چیده شده مثل مبلمان و کاناپه های راحتی، حتما جایی برای رفت و آمد آسان وجود داشته باشد. و یا به عبارتی راه و مسیر باز گذاشته شده برای رفت و آمد را صرفا از یک سمت خاص در نظر بگیرید.

شناخت نقطه کانونی منزل | مستطیل شکل یا مربعی

ممکن است نقطه کانونی در تمامی منازل به یک شکل نباشد و یا همیشه یک یا چند مورد مشابه به عنوان نقطه مرکزی در نظر گرفته نشوند. اما در بیشتر منازل شومینه و یا تلویزیون به نقاط کانونی فضای اتاق  نشیمن تبدیل می شوند.

در این حالت بهترین کار در طراحی داخلی چیدن سرویس مبلمان راحتی در اطراف نقاط مرکزی می باشد. تا بدین صورت جایی را نیز برای قرار دادن انواع میز ناهار خوری چوبی خود فراهم آورید.

 اگر فضای اتاق پذیرایی دارای کشیدگی بیشتری باشد، بهتر است با استفاده از کاناپه و یا یکی از مبلمان راحتی، فضای مختص به قرار دادن میز ناهارخوری و نشیمن را تفکیک نمایید. تا به راحتی فضایی را برای میز ناهارخوری، و محل غذاخوری  خود تدارک ببینید.

می توان با انتخاب و خرید روکش یک رنگ و یا با طرح هایی مشابه برای صندلی ها و مبلمان راحتی طراحی و دکوراسیون داخلی هماهنگی را به وجود آورید.

مزیت اتاق پذیرایی بزرگ تر و پنجره ها:

لازم به ذکر است که هرچقدر اتاق های پذیرایی بزرگ تر باشند، پنجره های بیشتری نیز در طراحی کلی محیط مورد نظر بکار گرفته می شود.  در نتیجه میزان نورگیری طبیعی  بالاتر خواهد بود و این امر سبب کاهش استرس افراد می شود.

همچنین علاوه بر موارد ذکر شده، در طراحی و دکوراسیون داخلی یک اتاق پذیرایی بزرگ، امکان چیدمان متنوع و جذابی نسبت به نشیمن های کوچک وجود دارد.

 به عنوان مثال در اتاق های پذیرایی بزرگ می توان با خیالی آسوده نسبت به انتخاب و خرید سرویس مبلمان راحتی مورد علاقه خود اقدام نمود. و با تلفیق میزهای جلومبلی و میز ناهارخوری و … محیطی شیک و آرامش بخشی را ایجاد نمود.

 حتی می توان به راحتی با استفاده از دو نوع سرویس مبلمان، مثل مبلمان راحتی مدل ال و یا تختخواب شو و یا مبلمان سلطنتی، دو نوع فضای متفاوتی را در هر بخش از اتاق پذیرایی به وجود آورد. می توان این نوع چیدمان را در اتاق های نشیمن مستطیلی شکل نیز پیاده نمود.

محیط شلوغ میشه اگر…

  پیشنهاد می کنیم در صورتی که قصد انجام چنین دکوراسیونی را داشته باشید، دقت کنید که تفاوت چشمگیری در نوع و مدل مبلمان راحتی چیده شده در دو بخش اتاق وجود نداشته باشد تا محیط شلوغ و ناهماهنگی در معرض دید قرار داده نشود.

شرایط خرید و قدردانی از همراهی شما

سعی داریم تا، با ارائه مقالاتی در وب سایت مبلمان بافی، شما را در زمینه طراحی و دکوراسیون داخلی لوکس و جذاب، راهنمایی نماییم. شما می توانید با مراجعه به بخش محصولات وب سایت مبلمان بافی از با کیفیت ترین محصولات چوبی ما دیدن فرمایید.

Related posts

ترکیب رنگ سفید و چوب ؛ پرطرفدارترین ترند دکوراسیون داخلی در سال 2021

baffi_admin

دکوراسیون جمع و جور و لوکس مناسب خانه های کوچک آپارتمانی

baffi_admin

انواع میز ناهار خوری کم جا و کوچک

baffi_admin

دیدگاهی ثبت کنید