Image default
دکوراسیون منزل مبل راحتی

راهنمای خرید مبلمان راحتی

انواع مبل راحتی

انواع مبل راحتی شامل ” ال “، ” ال‌یو “، ” شانو ” و غیره است. همانطور که خود شما نیز حس کرده اید مبلمان مناسب می‌تواند حس و حال خانه شما را عوض کند و به محیط اتاق شما روح تازه‌ای ببخشد. برای دستیابی به این زیبایی و آرامش باید نکاتی را مد نظر قرار دهیم تا بتوانیم با بهترین انتخاب از خریدمان نهایت رضایت را داشته باشیم.

از آن جا که مبل راحتی تنوع بسیار زیادی دارد در بیشتر خانه ها در قسمت پذیرایی از این مبل ها استفاده می شود و افراد با توجه به متراژ خانه خود و دکوراسیونی که مد نظر دارند مبلمان مخصوص و مناسب منزل خود را خریداری می کنند مبل های راحتی برخلاف مبل های سلطنتی و کلاسیک مربوط به مهمانی های تجملاتی نیست و برای نشیمن روزانه و دورهمی های خودمانی گزینه مناسب تری خواهد بود.

انتخاب مبل بهتر با توجه به هدف و میزان راحتی مبل

اگر به دنبال راحتی کامل برای استراحت و تماشای تلویزیون هستید انتخاب متفاوت تری نسبت به زمانی که قصد پذیرایی از مهمان را دارید خواهید داشت. برای این منظور باید مبل نیمه راحت که کمی رسمی تر است را خریداری کنید که در طراحی آن سعی شده هر دو منظور راحتی و رسمی بود رعایت شود. فضایی که مبل برای آن در نظر گرفته می شود در انتخاب مبل بسیار اهمیت دارد به طور مثال برای فضاهای بزرگ تر راحتی های اِل مانند مناسب است، راحتی های کوچک تر یا مدرن جای کمتری می گیرد، انواع مبل که در اصلاح زرق وبرقدار دار هستند این روزها دیگر طرفداری ندارد.

 متریالی که در ساخت مبل ها استفاده شده است یکی از مهمترین فاکتورهای ساخت یک مبل است و هنگامی که میخواهید مبلی را خریداری کنید سعی کنید حتما از فروشنده بخواهید در مورد موادی که در ساخت این مبل به کار رفته است برای شما توضیح دهد. با راهنمایی هایی که در این مقاله برای شما در نظر داریم در زمان خرید مبلمان می توانید انتخاب آگاهانه تر و تصمیم درست تری داشته باشید.

یکی از مواردی که در انتخاب مبل راحتی از اهمیت زیادی برخوردار است فوم آن است. با داشتن آگاهی نسبت به انواع فوم ها و انتخاب نوع فوم مناسب با هدفتان می توانید در انتخاب نوع مبل راحتی موفق تر عمل کنید. دو نوع فوم وجود دارد که یکی فوم سرد و دیگری فوم گرم است. اما چگونه این دو نوع را از یکدیگر تشخیص دهیم؟ یکی از ساده ترین راه‌های تشخیص این است که بعد از فشار وارد کردن به فوم سرد، فوم خیلی زود به حالت طبیعی اولیه خود بازمی‌گردد اما فوم گرم بعد از تحمل فشار با اندکی تأخیر به حالت طبیعی خود برمی‌گردد. که فوم نوع سرد از کیفیت مناسب تری برخوردار است. اما خوب است بدانیم که فوم گرم نهایتا 3 ماه دوام می آورد و بعد از آن فرم اصلی خود را از دست می دهد. همچنین در صورتی که مبل انتخابی شما دارای اسفنج است دقت داشته باشید که وزن اسفنج 30 یا 35 کیلویی باشد. این نوع اسفنج‌ها سفت و قابل شست‌و‌شو هستند و با گذشت مدت زمانی از خرید مبل، شکل و فرم خود را از دست نمی‌دهند. به طور معمول از تشک‌های دبل در ساخت مبل های راحتی استفاده می شود زیرا به راحتی قابل شست‌و‌شو هستند.

مبل راحتی چوبی

اگر در ساختار مبلی که شما قصد خرید آن را دارید چوب به کار رفته است بهتر است بدانید که جنس گردو مرغوب تر، محکم تر و سبک تر است. یک مورد دیگر که هنگام خرید باید به آن توجه شود اندازه و همتراز بودن پایه ها است. مبل راحتی مناسب نباید لبه های تیز یا پایه هایی جلوآمده داشته باشد زیرا در این صورت امکان اصابت پا به آنها هنگام رفت و آمد به پایه های مبل زیاد خواهد بود که موجب صدمه دیدن انگشتان پایتان می شود.

 یکی دیگر از مواردی که بهتر است موقع خرید مبل راحتی به آن توجه کنید دسته و پایه های مبلی است که مد نظر دارید. بهتر است که این قسمت های مبل دارای استاندارد مشخصی باشند یعنی پایه ها آنقدر محکم باشند که بعد از این که یک مدت از آن استفاده کردید و نشست و برخاست کردید دچار شکستگی نشوند، لق نزنند و هیچ مشکلی برای ساختار آنها پیش نیاید. در مورد دسته های مبل هم خرید شما کاملا بستگی به سلیقه شما دارد و بعضی ها هستند که دسته های راحت را ترجیح می دهند و یا بعضی ها دستی چوبی را ترجیح می دهند. اگر در ساختار مبل راحتی چوب به کار رفته باشد بهتر است بدانید که جنس گردو مرغوب تر، محکم تر و سبک تر است.

از دیگر موارد مهمی که لازم است حتما هنگام خرید مبل راحتی به آن توجه کنید این است که قرار است چه مقدار فضا در اختیار این مبل قرار گیرد و در کجای خانه قرار است این مبل را بگذارید؟ آیا مبلی که انتخاب کرده‌اید اندازه اش طوری هست که از راه پله و در ورودی منزل شما عبور کند؟ زیرا بعضی ها ممکن است به این موارد توجه نکنند و مبلمانی را بخرند و وقتی که می‌خواهند آن را داخل خانه بگذارند ببینند که حتی از در خانه عبور نمی کند و هیچ راهی برای گذاشتن آن در داخل خانه وجود ندارد!

 همچنین توجه کنید که چه افرادی قرار است از این مبل های راحتی استفاده کنند و برای چه نیازهایی قرار است این مبل خریداری شود چون ممکن است که مبل های راحتی تخت خواب شو برای شما گزینه مناسبی باشد و استفاده از آن ها برای شما راحت تر باشد.

بهترین پارچه رو مبلی

از مهمترین مواردی که در انتخاب یک مبل راحتی مناسب باید مد نظر قرار گیرد نوع پارچه به‌کار رفته در آن است، زیرا پارچه مبل نیز به میزان فوم و اسفنج قابل توجه است و اگر ماندگاری و مقاومت کافی را نداشته باشد، خیلی زود فرسوده می‌شود و شما مجبور به تعویض و خرید مجدد مبل خواهید شد. پس لازم است هنگام انتخاب و خرید مبلمان نهایت دقت و توجه خود را به کار گیرید تا بهترین و مناسب‌ترین پارچه را برای مبل خود انتخاب کنید. پارچه ای که شما انتخاب می کنید نباید کشی باشد و پرز بدهد، پس لازم است از مرغوب بودن پارچه با پرسیدن این موارد از فروشنده اطمینان حاصل کنید و درخواست ضمانت کالا را داشته باشید.

Related posts

چیدمان اتاق خواب به سبک هتل

baffi_root

ترکیب رنگ سفید و چوب ؛ پرطرفدارترین ترند دکوراسیون داخلی در سال 2021

baffi_admin

انتخاب رنگ مبل راحتی

baffi_root

دیدگاهی ثبت کنید